Българските футболисти Иван Бандаловски и Валери Божинов имаха доста различни роли при успеха на техния Партизан Белград с 3:0 над ФК Вождовац в 26-ия кръг на сръбското първенство. Бандаловски остана на терена през всичките 90 минути на срещата, докато нападателят се появи на смяна, когато вече крайният резултат вече бе оформен.

Втората поредна победа за „гробарите“ в шампионата започна с ранен гол на Дарко Брашанац още в 10-ата минута. Полузащитникът се възползва от хубаво подаване на Неманя Михайлович и набързо откри резултата.

Към средата на полувремето Партизан получи правото да изпълни дузпа и Ален Стеванович не сбърка – 2:0.

Вече през второто полувреме домакините решиха всичко. В 68-ата минута Стеванович асистира на 21-годишния Небойша Косович и младокът не пропусна да се разпише.

Четвърт час преди края на срещата в игра се появи и Божинов, но българинът не успя да се запомни с нещо по-особено.

С победата Партизан съкрати изоставането си от втория в класирането Борац Чачак до 1 точка. „Гробарите“ са трети с 42 в актива си, докато лидерът Цървена звезда е далеч напред със 71 пункта.