Българският защитник Иван Бандаловски бе изгонен заради втори жълт картон при равенството 1:1 на своя Льовен с Гент от 9-ия кръг на белгийския шампионат.

Бившият ас на ЦСКА видя червения цвят в дълбоко в добавеното време на двубоя, когато крайният резултат вече бе оформен.

Първото полувреме бе по-добро за Гент, който успя да вземе аванс благодарение на Маревал. Крайният защитник демонстрира завиден голов нюх и отбеляза в 32-ата минута.

След паузата Льовен тръгна по-смело напред и в 65-ата минута Райтинкс възстанови равенството. Малко по-късно Бандаловски бе докориран в жълто за първи път в мача, който свърши преждевременно за него.

Във временното класиране Льовен заема 12-ото (от общо 16) място със 7 точки. Лидер е Стандард Лиеж с пълен набор от 24 пункта и мач по-малко.