Българите в белгийския шампионат имаха различни изяви в съботния ден. Бившият национал Иван Бандаловски игра пълни 90 минути за своя ОХ Льовен в мача с Монс.

Двубоят завърши наравно 1:1, а Бандата се запомни само с поредния си жълт картон, който получи още в 17-ата минута.

Малко след това Тим Матис откри резултата за Монс, преди Робсън да изравни в последните секунди на двубоя и да откаже противника от борбата за оцеляване.

Това е първа точка за Монс в плейофа за оцеляване, докато ОХ Льовен е със 7. Двата тима ще се срещнат още три пъти, за да определят изпадащия.

Цял мач записа и младежкият национал Александър Колев за своя Геел срещу ФК Брюксел от втора дивизия. Тимът на българина победи с 2:0.

Така Геел събра 39 точки и е на десетата позиция. Лидер във втора лига е Вестерло с 69.

Третият българин в Белгия Костадин Хазуров  не попадна в групата на своя Лиерс в мача с Гент от плейофите за Лига Европа. И без него тимът му победи с 1:0.