Със сигурност Красимир Балъков ще си спомня за днешния ден със смесени чувства. Причината е, че Бала записа първата си победа като треньор в Бундеслигата, след като неговият Кайзерслаутерн победи с 2:1 като гост Херта Берлин. В същото време обаче въпреки успеха, отборът на българина официално изпадна от Бундеслигата и през следващия сезон ще играе във второто ниво на немския футбол.

Успехът за Бала и компания дойде с два гола през първото полувреме, дело на Оливер Кирх и Андрю Воотен.

За Херта през второто полувреме точен бе Патрик Ниймайер, но отново той получи втори жълт картон малко след това и така попречи на опитите на отбора си да стигне поне до хикса.

И докато съдбата на Кайзерслаутерн бе ясна отдавна, то загубата може да се окаже фатална за Херта. Берлинчани са предпоследни с 28 точки, на 5 зад 15-тия Аугсбург. Кайзерслаутерн е последен с 23.