Партизан Белград с Иван Иванов в редиците си трябваше да излезе от много трудна ситуация в четвъртия кръг на първенството в Сърбия. Столичният гранд обаче съумя да спечели местното дерби срещу ОФК Белград с 3:1, след като изоставаше с 0:1 на почивката.

Българският национал записа пълни 90 минути в отбрана за „гробарите“, но в края на първата част само изгледа как Горан Бъркич прокара топката покрай Владимир Стойкович, за да открие.

През второто полувреме Партизан успя бързо да изравни и в 50-ата минута 18-годишният Лазар Маркович се озова в прегръдките на съотборниците си. Затова обаче помогна и вторият жълт картон на Петкович, който за първи път бе предупреден официално в 22-ата минута.

Мачът обаче остана абсолютно равностоен до 72-ата минута, когато Даниел Гашич заби топката в собствената си мрежа.

Това определено помогна на Партизан да вземе инициативата и девет минути преди края Стефан Счепович оформи крайното 3:1.

Така „гробарите“ се изкачиха на втора позиция с 9 точки, на 1 зад лидера Войводина и 1 пред големия съперник Цървена звезда.