Астън Вила прекъсна черната си серия от четири загуби с домакинско равенство срещу Саутхемптън. Двата тима завършиха 0:0 на "Вила Парк".

В групата на домакините попадна българският национал Александър Тонев. Той обаче така и не се появи на терена през целия мач.

Гостите започнаха мача по-добре и имаха шансове, но Рики Ламбърт на два пъти ги пропиля. В средата на първата част и Стивън Дейвис не успя да преодолее Брад Гусан.

Малко преди почивката и Вила можеше да открие резултата, но след центриране на Райън Бертранд, топката се отклони от крака на Деян Ловрен и излезе в аут за няколко сантиметра.

След почивката отново играчите на Саутхемптън имаха шансове да отбележат, но Адам Лалана и Люк Шоу не бяха точни.

В края на мача "светците" искаха и дузпа за игра с ръка на Райън Бъртранд, но реферът даде корнер. Така резултатът се запази до края.

С тази точка Астън Вила вече има 35 в актива си и е на пет точки пред последния под чертата на изпадащите Фулъм. Саутхемптън пък доиграва сезона и остава осми с 49 точки.