Астън Вила и Валенсия завършиха 0:0 в контролна среща, играна на „Вила Парк” в Бирмингам. Стилиян Петров бе титуляр за английския тим, и след около час игра бе заменен от Стив Сидуел.

Двубоят стартира равностойно, но Астън Вила доминираше след началните 20 минути, и пропусна няколко отлични положения да зарадва феновете си. Над 19хиляди души изгледаха сблъсъка на двата титулувани отбора, малко преди старта на сезоните в Англия и Испания.

Люк Йънг бе избран за Играч на мача, а след силни първи 60-70 минути, в края срещата стана доста накъсана, най-вече заради многото смени и в двата състава. Вила затрудни Валенсия с бързи атаки, но също така действаше достатъчно концентрирано в отбрана, за да спре опасните контри на гостите от Иберийския полуостров.

Валенсия е и в по-ранен стадий на подготовка, тъй като първенството в Испания започва чак в края на август.

Първият мач на Астън Вила от Висшата лига е на 14 август срещу Уест Хем, а за Валенсия всичко стартира в Малага на 28 август.