Футболист №1 на България Кирил Десподов игра 81 минути при победата на Щурм Грац срещу Матерсбург при гостуване с 3:2 в мач от осмия кръг на австрийската Бундеслига. Десподов асистира в 21-ата минута за Анастасиос Авлонитис, за да може гостите да изравнят, след като Андреас Грубер бе извел Матерсбург в десетата минута.

Три по-късно пък Филип Ерхардт си отбеляза автогол, за да може пълният обрат за Щурм да стане факт.

Патрик Бургер изпусна дузпа за домакините в 41-ата минута, но в 58-ата се разписа, изравнявайки резултата.

В 79-ата минута пък Торстен Рошер засече пас на Шрамел, за да помрачи настроението на публиката на „Папелщадион” и да поведе Щурм пак при визитата му. Това обаче не промени нищо в играта на домакините, които стигнаха до втора дузпа в срещата. В добавеното време Грубер я реализира и по този начин резултатът стана 3:3.

Така отборът на Десподов и Нестор Ел Маестро зае петото място във временното класиране с 13 точки, докато Матерсбург е 9-и със седем пункта.

В следващия кръг Щурм Грац приема последния Адмира Вакер на своя стадион.