Асен Караславов игра пълни 90 минути за отбора на Гройтер Фюрт, който започна със загуба новия сезон 2011/2012 във втора германска футболна дивизия. "Зелено-белите" отстъпиха с 2:3 на Айнтрахт Франкфурт.

Гройтер Фюрт започна отлично мача пред 14200 свои привърженици на "Троли Арена" и поведе с 2:0 до почивката с голове на Кристофер Ньоте в 20-та и 44-та минута. Втората част обаче беше кошмарна за домакините. Александър Майер вкара два гола за Айнтрахт до 64-та минута, а една преди края на редовното време Карим Матмур донесе победата за гостите.

Гройтер Фюрт е на 17-о място, но само защото последният Динамо Дрезден вкара едва един гол на Енерги Котбус при победата на отбора на Димитър Рангелов с 2:1. Българският нападател също игра 90 минути за своя отбор в първия кръг.