Българският защитник Асен Караславов влезе в игра през второто полувреме, но не успя да помогне на своя Гройтер Фюрт, който загуби като гост с 2:3 от Инголщад в среща от първия кръг на Втора Бундеслига.

Караславов се появи в игра в началото на второто полувреме при резултат от 3:1 в полза на домакините от Инголщад.

Българският бранител замени Филип Ланген, който не се представи добре през първите 45 минути.

Мачът все пак започна по-добре за Гройтер Фюрт, но Иво Иличевич пропусна дузпа в 14-та минута. Вратарят Михаел Люц спаси и добавката на Сами Алаки, но в 26-та минута беше безпомощен при силния удар от близо на Щефан Райзингер за 1:0.

Инголщад обърна бързо резултата до 2:1 с голове на Валдет Рама и Даниел Фелгенхауер, които бяха точни в последните минути преди почивката. Ерсин Демир покачи на 3:1 в 49-та минута, а Сами Алаки успя да отбележи втори гол за Гройтер Фюрт в 90-та минута. Междувременно

Караславов получи жълт картон за грубо влизане в краката на първия голмайстор за Инголщад - Валдет Рама.