Апоел Тел Авив с Елин Топузаков и Димитър Телкийски в състава си, се бетонира на втора позиция в израелския шампионат и със сигурност ще завърши на нея, независимо от резултатите в последния кръг. Тимът на двамата българи постигна успех с 3:2 над последния Макаби Рамат Ган и със своята борбеност доказа, че няма уговорка между двата състава. Някои медии в Израел се опитаха да спекулират преди срещата, че тъй като Апоел не се бори вече за нищо, а Рамат Ган все още може да се спаси, отборът от Тел Авив няма да се хвърля много-много.

Телкийски и Топузаков бяха титуляри и играха по 90 минути, като се бориха до последната секунда, за да измъкнат успеха. Рамат Ган също хвърли много сили, и на два пъти успяваше да изравни, след като Апоел излизаше напред в резултата. Басат обаче изпрати гостите във втора дивизия с попадението си в последните секунди на двубоя. Димитър Телкийски се отличи с асистенция за втория гол на Апоел, в 43-та минута, когато намери добре Лала и той отбеляза за 2:1.

В заключителния кръг на израелското първенство Апоел Тел Авив посреща у дома Макаби Нетания на 30 май.