Апоел Тел Авив победи градския си съперник Макаби с 2:0 и го изхвърли на ранен етап в турнира за Купата на Израел. По този начин Апоел си върна и за загубения полуфинал от Макаби за другата купа – тази на тотото – само преди три седмици. Тимът на Димитър Телкийски и Елин Топузаков продължава на осминафинал в надпреварата, в която миналата година стигна до финал.

Двубоят, както подобава на едно голямо дерби, бе напрегнат още от първата минута. И двата състава използваха всяка възможност за атака, но в крайна сметка Апоел се оказа в по-добра позиция след половин час игра. Димитър Телкийски започна по лявото крило нападение, завършило с първи гол за „червено-белите”, дело на Мехран Лала.

Самуел Йебоа пък оформи крайното 2:0 в 90-та минута. За капак на провала на Макаби, играч на тима бе изгонен секунди преди последния съдийски сигнал.

Елин Топузаков игра цял мач за Апоел, а Димитър Телкийски бе заменен в 60-та минута. За състава на Макаби Игор Томашич бе на терена 90 минути.