Апоел Рамат Ган записа загуба с 0:1 при гостуването си на Ирони Кирят Шмона. Все пак тимът на българите Елин Топузаков, Крум Бибишков и Димитър Телкийски имаше сериозен шанс да разочарова лидера във временното класиране и да го свали от върха.

Топузаков, Телкийски и Бибишков започнаха като титуляри и играха цял мач за Апоел Рамат Ган.

Единственото попадение в срещата отбеляза бившият футболист на Локомотив София Зоран Балдовалиев. Той се появи на терена в 30-та минута, след като негов съотборник получи травма. Само осем минути по-късно обаче точно на Балдовалиев се падна възможността да изпълни дузпа, и той бе точен.

Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Бибишков в пеналта, а заради бурните си протести Телкийски получи жълт картон.

Така след петия кръг, Апоел Рамат Ган е на предпоследна позиция, а Кирят Шмона е лидер с 13 точки.