АПОЕЛ Никозия спечели по инфарктен начин дербито на 9-ия кръг в кипърското първенство срещу Аполон Лимасол с 1:0 и по този начин се изкачи на третото място с 18 точки. Аполон на Илиан Илиев-младши е пети с три по-малко.Българинът бе титуляр и остана на терена до 61-ата минута, когато бе заменен от Бегали Дабо.

Георги Костадинов пък не взе участие за АПОЕЛ заради контузия. Българинът не е попадал в групата на тима в последните четири срещи.

Единственото попадение в мача падна в петата минута на добавеното време, когато бразилският полузащитник Маркиньос бе точен от дузпа.

Двубоят бе прекъснат за кратко през първото полувреме заради безредици по трибуните, след които фен дори бе откаран в болница, но няма сериозни поражения.