Отборът на Димитър Телкийски и Елин Топузаков Апоел Тел Авив излезе на второ място във временното класиране на израелското първенство. Апоел победи с 4:0 Бейтар Йерусалим в последния мач от 19-ти кръг, и се възползва по най-добрия възможен начин от грешната стъпка на Макаби Нетания, за да го измести от втората позиция.

Елин Топузаков бе титуляр за тима от Тел Авив и игра цял мач, а Димитър Телкийски се появи на терена в 59-та минута.

С две попадения за успеха на Апоел се отчете Лала, който бе точен в 38-та и 66-та минути. По един гол реализираха Силва точно преди почивката, и Начо в 70-та минута.

Отборът на Апоел диктуваше събитията на терена и рядко отстъпваше инициативата на доста пасивния в този двубой тим на Бейтар Йерусалим. Гостите доиграха мача с десет души, след като Козокин бе изгонен вече след отбелязването на четвъртия гол за домакините.

Апоел Тел Авив е с 34 точки, на пет зад лидера Макаби Хайфа. Макаби Нетания е с 33 точки, а Бейтар остана на четвърта позиция с 28, с колкото са и Бней Йехуда и Макаби Петах Тиква.