Анжи се реваншира на феновете си за загубата от Рубин Казан в миналия кръг и в среща от 14-ия победи Терек Грозни с 3:1. Българският халф на гостите Благой Георгиев изигра пълни 90 минути и вкара от наказателен удар единствения гол за тима си, но това не промени факта, че клубът от Махачкала бе по-добрият на терена.

Футболистите на Гуус Хидинк поведоха още в 10-ата минута, когато Марк Бусуфа простреля Годзюр, а седем по-късно Ласина Траоре покачи на 2:0.

Все пак след почивката Георгиев върна тима си в мача, след като реализира от бялата точка.

Само десетина минути след това обаче централният бранител Кристофър Самба възстанови аванса от 2 гола за Анжи, който се оказа непосилен за гостите.

По този начин Терек загуби позиции във временното класиране и вече е 6-и с 25 точки, докато Анжи е втори с 32, на точка зад лидера ЦСКА Москва.