Тимът на Мезьокьовешд-Жори загуби с 1:2 домакинството си на МОЛ Фехервар от 8-ия кръг на унгарското първенство. Като титуляр за домакините започна българският нападател Антонио Вутов, който обаче бе заменен в 70-ата минута от Лаквехелиани.

Гостите поведоха в 32-ата минута чрез Лоик Него, а Лайес Хури удвои в 84-ата минута от дузпа. Домакините стигнаха до почетно попадение в 87-ата минута също от дузпа, реализирана от Жомбор Береч, но времето не им стигна за нищо повече.

С този успех МОЛ Фехервар си върна 2-ото място в класирането с 15 точки. Мезьокьовешд-Жори пък остава на дъното със 7 точки. Водач е Ференцварош с 16 точки.

В друг мач от кръга Пушкаш Академия допусна тежка загуба като гост на Диосгьори с 3:0. Българският защитник Камен Хаджиев не бе в групата за двубоя. Тимът му заема 7-о място с актив от 9 точки след това поражение.