Енерги Котбус загуби вкъщи с 1:2 от Кайзерслаутерн в среща от деветия кръг на Втора Бундеслига.

Пред 12670 зрители на Щадион дер Фрюндшафт българският национал Станислав Ангелов започна като титуляр за домакините и игра 65 минути.

В 32-ата минута Пелето изработи жълт картон на нападателя на лаутерите Адам Немец. Умората от изиграните две световни квалификации в последните няколко дни обаче си каза думата и Ангелов бе заменен в 65-ата минута.

Квеуке Леонард изведе напред домакините от Котбус в 26-ата минута след асистенция на Емил Юла, но секунди преди почивката Иво Иличевич изравни за бившия отбор на Мариян Христов. Драган Палич пък в 54-ата донесе успеха на Кайзерслаутерн, който е с равен брой точки с Арминия Билефелд на върха в таблицата. Енерги е на 11-а позиция.