Българският нападател на Авелино Андрей Гълъбинов игра цял мач и реализира попадение за успеха на тима си като домакин на Специя с 2:0 в мач от 38-ия кръг на Серия Б.

Гълъбинов вкара първия гол в срещата в 23-ата минута, а Скиавон фиксира крайния резултат в 31-ата минута.

Гълъбинов се разписа във вратата на Леали с красив удар с левия крак от 5 метра, а това беше 13-ият му през сезона. Асистенцията дойде от Скиавон, който реализира втория гол след пас на българина.

След този успех тимът на Гълъбинов се изкачи на 8-ата позиция с актив от 55 точки и в момента е в зоната за баражи, които дават право на участие в Серия А.

Лидер е осигурилият си промоция Палермо със 79 точки, пред Емполи с 65 точки и Латина с 61 точки.