„Българският” Амкар завърши с победа сезона в руското първенство, след като в последния си мач от шампионата победи като домакин Химки с 3:1.

Тримата ни сънародници Мартин Кушев, Георги Пеев и Захари Сираков излязоха като титуляри за своя тим, който през следващия сезон ще играе в турнира за Купата на УЕФА. Българският нападател Мартин Кушев отново заслужи скандиранията на местните фенове, след като в 13-та минута на двубоя, отбеляза деветия си гол с екипа на Амкар през този сезон.

Още преди почивката Амкар успя да удвои преднината си, като Митар Новакович реализира в 28-та минута.

По всичко личеше, че срещата ще завърши при този резултат, след като до 88-та минута резултатът на таблото не бе променен. Тогава обаче Химки стигна до почетното попадение чрез Елдар Низамутдинов.

Във втората минута на даденото от съдията продължение Михаил Афанасиев оформи крайното 3:1, с което сложи началото на празника в Пермска област, чийто клуб за първи път ще играе в Европа през следващия сезон.

По този начин Амкар завърши на четвърто място с 51 точки, докато Химки зае 14-о място с 27 точки в актива си.