В мач от 8-я кръг на руското първенство Амкар загуби с 0:2 при гостуването си на Криля Советов. Това е трета загуба от началото на сезона за отбора от Перм.

Мартин Кушев не игра за Амкар, тъй като изтърпява наказание, докато Захари Сираков записа пълни 90 минути. Бившият футболист на Локомотив София игра 80 минути, когато бе сменен от Афанасеев.

В 17-та минита Аджинджал подаде на Иванов, който се възползва от грешка на Белоруков и нападателят на Криля Советов се разписа за 1:0 в мрежата на Габулов.

Домакините от Самара подпечатаха победата си в 76-та минута, когато Бобер отправи много точен и силен удар към вратата на Амкар, а Габулов остана безпомощен и се наложи да извади за втори път топката от мрежата си.

След тази загуба отборът на Амкар падна с една позиция във временното класиране и вече се намира на 6-о място преди останалите мачове от 8-я кръг на руското първенство.