Тримата български футболисти в Амкар Перм се поздравиха с успех в първия кръг от руската Висша лига. Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев бяха титуляри при победата с 3:0 като гост на Химки. Кушев отбеляза и едно от попаденията за Амкар. За Химки в началото на второто полувреме в игра влезе и бившият играч на Левски Ричард Еромоигбе.

Николай Жиляев откри резултата още в осмата минута, когато топката попадна в краката му, след като Гришин падайки, успя да я пусне към него.

След хубава индивидуална проява Мартин Кушев удвои преднината на Амкар в 19-та минута. Българският таран пое топката почти от центъра на терена, преодоля вратаря Роман Березовский и направи 2:0.

Наставникът на домакините Славолюб Муслин опита със смени да повлияе на отбора си и да промени развоя на събитията, но не успя. Вместо това появилият се като резерва за Амкар Ненад Иняц оформи крайното 3:0 в 87-та минута, след атака, започната от Мартин Кушев.

В последната минута Георги Пеев отстъпи мястото си на Михаил Афанасиев, а Кушев и Сираков доиграха мача.

Поне временно Амкар Перм е лидер в руската Висша лига.