Амкар победи с 2:0 втородивизионния местен Граткорн в контролна среща, част от лагера на руския тим в Австрия. И двете попадения паднаха преди почивката, и бяха дело на Гришин и Афанасиев.

Титуляри за отбора на Димитър Димитров-Херо бяха българите Захари Сираков и Георги Пеев, като първият игра 65 минути, а вторият бе заменен на почивката.

След паузата между полувремената на терена се появи и футболистът на ЦСКА Маркиньос. Бразилецът замени Дринчич, като целта му през вторите 45 минути бе да докаже на Херо, че има място в състава му. Пробният период за Маркиньос в Амкар приключи, и той трябва да се върне в лагера на „армейците”, където да изчака решението на Димитров и треньорския щаб на руснаците.

Шампионатът в Русия се подновява след кратка пауза на 10 юли.