„Българският” Амкар Перм не успя да победи като домакин Локомотив Москва, в среща от 26-я кръг на руския шампионат.

Двата отбора завършиха 0:0, като и тримата ни сънародници от тима на Амкар записаха участие в двубоя. Захари Сираков остана на терена през целия мач, докато Георги Пеев и Мартин Кушев бяха заменени в 90-та минута.

Според местните медии, въпреки че в началото на сезона тимът от Перм е бил сред първите и е показвал игра, достойна за челото на класирането, сега момчетата на Миодраг Божович вече изпитват лек дискомфорт.

Българските футболисти за пореден път изнесоха силен мач за своя тим, но за съжаление до гол не успяха да стигнат, за да вземат така нужните им точки, четири кръга преди края на първенството.

В момента Амкар се намира на четвъртото място в класирането с 41 точки след отборите на Рубин, ЦСКА и Динамо Москва. Локомотив Москва пък заема 8-та позиция.