Амкар завърши наравно 3:3 при гостуването си на Ростов в първия мач от 22-я кръг на руското първенство.

Тимът от Перм изпусна аванс от два гола, и пусна две попадения за минута в заключителните секунди, като игра и с човек по-малко от 72-та минута.

Мачът може би бе и последен за старши треньора на Амкар Станислав Черчесов, който вероятно ще поеме Спартак Москва.

Благой Георгиев и Георги Пеев бяха титуляри за Амкар, като Георгиев остана 90 минути на терена, докато Пеев бе заменен от третия българин в състава Захари Сираков в 75-та минута. Благо Георгиев бе в основата на втория гол за Амкар, а Пеев се отличи с няколко много добри удара.

Бранителят Якуб Вавжиняк откри за гостите в петата минута, но Тимофей Калачев изравни в 18-та.

Ферог Огуде в 28-та и Александър Коломейцев в 49-та дадоха комфортен аванс за Амкар, и отборът от Перм водеше играта чак до последния четвърт час.

Вавжиняк получи два жълти картона в рамките на 14 минути през второто полувреме, и от 72-та остави Амкар с десет души.

Ростов се хвърли напред, и Артьом Дзюба и Виталий Дяков се разписаха в 89-та и 90-та минути, за да спасят точката за домакините.

Така Амкар пропусна да се изравни по точки с ЦСКА Москва в Зона УЕФА, макар и преди гостуването на "армейците" в Махачкала. Пермчани са шести в класирането с 35 точки, а Ростов е осми, с 29.