Българският младежки национал Александър Тонев започна като титуляр за Лех при победата с 3:0 над гостуващия Рух Хожув в изтеглен мач от четвъртия кръг на полското футболно първенство.

С успеха тимът на Хосе Мария Бакеро се утвърди на върха на класирането с 10 точки, пред Шльонск и Полония Варшава с по 7 точки, но и с една среща по-малко.

Артьом Рудневс откри резултата в 20-ата минута, след като засече в мрежата пас на Якуб Вилк от ляво. След половин час Матеуш Можджен удвои след асистенция на Семир Стилич.

Можджен беше в основата и на третото попадение в 48-ата минута. След негов удар вратарят на гостите Матко Пердич успя само да избие и Рудневс отблизо направи добавка за крайното 3:0, информира БТА.

Тонев беше заменен 58-ата минута от Сергей Кривец.