Лидерът в руското първенство Зенит Санкт Петербург постигна лесна победа с класическото 3:0 срещу Алания Владикавказ в мач от 26-я кръг.

Българският национал Иван Иванов игра 90 минути за Алания, а бившият футболист на ЦСКА Иван Стоянов започна като титуляр, но бе заменен в 58-та минута от Гогичаев.

Домакините поведоха в резултата още в 16-та минута, когато Данко Лазович се разписа.

В 42-та минута Лазович подаде към Александър Кержаков, който не сбърка и удвои преднината на Зенит.

Само десет минути по-късно в 52-та Дани асистира за второто попадение на Кержаков в мача.

След тази победа Зенит има актив от 60 точки и е с шест преднина пред втория Рубин, но и с мач по-малко. Алания остава в опасна близост до зоната на изпадащите, като се намира на четиринадесета позиция с 24 точки и е с две повече от Амкар.