Отборът на българския национал Станислав Манолев – ПСВ Айндховен претърпя тежко поражение от тима на Аякс. В дербито на върха домакините от Амстердам се наложиха с категоричното 4:1, а Манолев бе на терена през всичките 90 минути на срещата.

Де Йонг откри в полза на домакините в 28-ата минута, а до края на първата част Емануелсон вкара за втори път във вратата на гостите от ПСВ. През второто полувреме събитията на терена не се промениха особено и домакините от Аякс продължиха да бъдат по-активни.

По-добата игра на столичани се овенча с още един гол, който дойде в 65-ата минута и бе дело на Пантелич. При една от редките си контраатаки гостите от ПСВ стигнаха до дузпа, която Джуджак превърна в гол и по този начин намали за 1:3. В последната минута на срещата Луис Суарес оформи крайното 4:1.

Така съставът на ПСВ пропусна отлична възможност да намали преднината на лидера Твенте. Разликата между двата отбора на върха в класирането е пет точки, а в следващия кръг излизат един срещу друг.