Един от грандовете в гръцкия футбол АЕК не срещна затруднения срещу тима на Левадиакос, който е воден от българския специалист Георги Василев – Гочето.

В мач от 18-тия кръг на Суперлигата столичани победиха тима на Гочето с класическото 3:0 като домакини.

Българският футболист в състава на Левадиакос Иван Русев не взе участие в срещата.

Изходът на двубоя до голяма степен се реши в края на първата част. В 44-тата минута суперзвездата на АЕК Ривалдо откри резултата, а само минута по-късно футболистът на гостите Деметрис Диамантис бе изгонен с директен червен картон и по този начин остави своите съотборници с човек по-малко на терена.

В 52-ата минута Фритц Емеран си отбеляза автогол за 0:2, а 180 секудни по-късно Исмаел Бланко оформи крайното 3:0.

Въпреки загубата Левадиакос остава на 12-та позиция с 18 точки. АЕК пък е лидер в Гърция с 42 точки, с 4 повече от втория Олимпиакос, който обаче има и мач по-малко.