Хановер 96 и Бохум завършиха наравно 1:1 в петъчния мач от 13-тия кръг на Бундеслигата.

Българският национал Чавдар Янков по традиция остана на резервната скамейка на Хановер, но влезе в игра още в 18-тата минута на мястото на контузилия се Франк Фаренхорст.

Янков се отличи с жълт картон в 61-вата минута за груб фаул срещу бившия си съотборник Вахид Хашемиян.

Само минута по-късно Ян Шлаудраф откри резултата за Хановер, след като се възползва от лоша намеса на Даниел Фернандес и от три метра без проблеми вкара за 1:0.

Радостта на домакините бе кратка, тъй като в 66-тата минута стражът Флориан Фромловитц си отбеляза автобол. Пол Фрайер центрира коварно в близост до вратата, а Фромловитц добута топката в собствената си врата при опит да изчисти в корнер.

След това равенство Хановер остана на 13-то място преди изиграването на другите мачове от кръга с 13 точки. Бохум е непосредствено зад тима на Янков с 10 точки.