Димитър Макриев започна ударно 2010 година и вкара два гола за победата на своя Ашдод с 3:2 като гост на Бней Йехуда в среща от израелското първенство.

Аржентинецът Педро Галван откри за домакините в 11-ата минута, а българският национал изравни в 17-ата, преди Моше Битон да даде нова преднина за Бней Йехуда две минути преди почивката.
В 57-ата Дин Мори от домакините бе изгонен. Играещия с човек повече Ашдод изравни във 72-ата чрез Идан Шрики за 2:2. Успехът на гостите донесе Макриев седем минути преди края с второто си попадение в срещата.

С тези три точки тимът на Димитър Макриев се изкачи на шестото място, което е последното даващо право на участие в плейофната шестица, която ще определи шампион на Израел.