Българският нападател Костадин Хазуров продължава прекрасното си представяне в Израел. В мач от 22-рия кръг на първенството отборът на Хазуров Брей Сахнин победи с 3:1 Макаби Петах Тиква като гост, а бившият играч на Миньор Перник заби своето попадение номер 10 от началото на сезона.

Хазуров за пореден път намери пръв пътя към противниковата врата и още в 8-а минута откри резултата в срещата. Ала'а Абу Салех в 58-а удвои преднината на гостите, а 11 минути по-късно отново той реализира, но в собствената си врата, с което върна в мача Макаби.

В 82-а минута все пак Махран Ради сложи точка на спора с третия гол за Бней Сахнин, с който оформи и крайното 3:1.

В класирането Бней Сахнин е на четвърто място с 35 точки, а Макаби Петах Тиква е 11-и с 22.

Хазуров пък е сред лидерите в голмайсторската листа и е само на 3 попадения от първия Виям Амаша от Макаби Хайфа.