Поставената под номер едно рускиня Вера Звонарьова преодоля трудностите в началните минути и спечели със 7:5, 6:1 срещу индийката Саня Мирза във финалната среща на турнира по тенис за жени в Патая Сити, Тайланд, с награден фонд 220 000 долара.

Звонарьова, която е номер пет в света, беше подложена на сериозно изпитание в продължителния първи сет, който спечели на пет гейма. Впоследствие обаче тя показа класата си и чрез излизане на мрежата предизвика множество грешки в играта на Мирза за чистата победа от 2:0 сета.

126-а в света индийка започна силно мача с удари в ъглите на корта. Това даде резултат и индийката постигна пробив още в третия гейм срещу опитната си съперничка. Последва размяна на преимущество, но в края на сета Звонарьова все пак спечели след двойна грешка на Мирза.

Проблемите от края на първия сет се отразиха негативно върху индийката, която спечели само един гейм до приключването на срещата. Рускинята спечели първа титла за годината и общо осма в кариерата си.