Верона победи с 1:0 Салернитана в мач от 22-ия кръг на Серия А и продължи възхода си в последно време. Единственият гол в мача вкара Сирил Ньонье в 31-ата минута. Тимът на Марко Дзафарони има само една загуба в послендите си 7 мача и отборът отново вярва в спасението.

Верона започна по-добре мача и можеше да поведе с 22-ата минута, но Ондрей Дуда пропусна. В 29-ата минута гол на Ньонье беше отменен заради засада.

Все пак домакините стигнаха до гол в 31-ата минута. Лазович напредна отляво и намери Ньонье, който вкара за 1:0.

През втората част Салернитана заигра по-добре, но съдията посочи бялата точка в полза на Верона. След преглед с ВАР обаче я отмени, след като видя, че Пирола е играл чисто с топката.

Така Верона събра 17 точки и заема 17-о място във временното класиране. Салернитана има 4 точки повече.