Рома победи Интер с 1:0 в голямото дерби на 5-тия кръг в италианската Серия А. Победният гол за „джалоросите” отбеляза Мирко Вучинич в продължението на мача. За Интер това бе първа загуба през сезона, докато за Рома бе първа победа.

На „Олимпико” в Рим Интер започна мача по-добре и имаше няколко шанса за гол. В 39-та минута Деян Станкович нацели гредата с мощен удар от далечно разстояние.

Като цяло първото полувреме мина в битка в центъра на терена и внимание в защита, което доведе и до липсата на голове.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха, като двата отбора се дебнеха, но все пак пред гостите имаше повече възможности за откриване на резултата.

По всичко изглеждаше, че двубоят ще завърши при нулево равенство, когато в даденото от съдията продължение на мача Даниеле Де Роси центрира перфектно за Мирко Вучинич, който с глава вкара топката във вратата на Жулио Сезар и донесе успеха за своя отбор.

В класирането, преди изиграването на другите мачове от кръга, Интер все още е лидер с 10 точки, а Рома е на 15-о място с 5.