Рома записа трето поредно равенство, след като завърши 0:0 като домакин на Каляри в мач от 13-тия кръг на Серия А.

На "Олимпико" домакините бяха по-добрият отбор, но традиционно имаха проблеми с Каляри и така и не успяха да отбележат във вратата на направилия страхотен мач Влада Аврамов.

През първото полувреме Жервиньо и Кевин Строотман пропуснаха добри шансове, а в началото на втората част Аврамов спаси брилянтно удар от близко разстояние на Алесандро Флоренци.

В края на мача натискът на Рома стана много мощен като в добавеното време Даниеле Де Роси с глава бе много близо до победния гол, но той така и не падна.

Така, след 10-те поредни победи в първите 10 кръга, сега Рома не успя да победи в трети последователен мач и по този начин остана на второ място с 33 точки, на една зад лидера Ювентус. Каляри е на 14-а позиция с 14 точки, колкото има и Милан.