Шампионът на Италия Ювентус продължава серията си без загуба в Серия А, която започна от миналия сезон, след като спечели с 1:0 при гостуването си на Катания в 9-ия кръг на калчото.

Мачът обаче не премина без скандали, като през първото полувреме съдията Андреа Джервасони отмени редовен гол за домакините при 0:0.

Временният наставник на Ювентус Масимо Карера не можеше да разчита на контузените Клаудио Маркизио и Лусио, като в титулярната единадесеторка попаднаха Пол Погба и Никлас Бентнер, които записаха първи мачове като титуляри в Серия А. Джанлуиджи Буфон пък записа своя мач № 500 в италианския елит.

Катания пък търсеше първа победа срещу „старата госпожа“ от 60-те години на миналия век, като прибегна до тактическа постройка 3-5-2 вместо обичайното 4-3-3.

Това обаче не им помогна за едно агресивно начало, а още в 3-ата минута Артуро Видал изстреля свирепа бомба от дистанция, но Мариано Андухар спаси.

След няколко опасни атаки и към двете врати се стигна до най-спорното положение в срещата. Джани Маркезе центрира, а Николас Споли стреля с глава, но топката срещна далечната греда. Все пак Гонсало Бергесио добута топката в мрежата и сициалианците по трибуните избухнаха. Празненствата обаче продължиха твърде кратко, тъй като главният съдия отмени попадението по сигнал от своя асистент. Така и не стана ясно дали става дума за засада – а ако е било така, то решението би било неправилно, или за фаул на Франческо Лоди в наказателното поле, което също би било пресилено отсъждане.

Единственото, което постигнаха играчите на Роландо Маран с буйните си протести, бяха общо 5 жълти картона, като един тях сериозно щеше да натежи през втората част.

След почивката Юве допълнително нажежи страстите, след като в 57-ата минута успя да открие чрез един от водещите си играчи от началото на сезона Артуро Видал.

C0-1J by fasthighlights-2013

В 67-ата пък Катания остана с човек по-малко, след като Джани Маркезе получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена. Крилото бе сред играчите, които най-бурно изразиха недоволството си при отменения гол.

Оттам до края на мача Юве напълно контролираше събитията на терена и успа поне временно да се откъсне на 6 точки пред втория Наполи, който има 19 и мач по-малко. Катания пък запази 7-ата си позиция с 11 в актива си.