В мач без никакво значение за тях футболистите на Словения победиха с 1:0 у дома борещия се за класиране на бараж за Евро 2012 тим на Сърбия.

От поражението на сърбите се възползва отборът на Естония, който днес почиваше, след като вече бе изиграл всичките си 10 мача и се класира за плейофите, след като зае второто място.

Словения стигна до успеха срещу Сърбия с феноменален гол от 40 метра на Даре Вършич в последните секунди на първата част. В 64-ата минута пък Неманя Видич изпусна дузпа и закопа надеждите на тима си, който се нуждаеше от победа в Марибор, за да се класира втори.

Така в крайното класиране първи е Италия с 26 точки, Естония е втора с 16, Сърбия е трета с 15, а Словения четвърта с 14.

Класиралите се отдавна напред италианци биха в последната си среща Северна Ирландия с 3:0 с две попадения на Антонио Касано и автогол на Гарет МакОули.