Рома победи с 2:0 у дома Удинезе в първия мач от 13-ия кръг на италианското първенство и излезе на трето място във временното класиране на Серия А.

Гостите от Удине започнаха по-добре мача, но Жереми Менес промени хода на играта, след като дриблира отлично между двама бранители и откри резултата със силен удар в средата на първото полувреме.

Марко Бориело, който играе в Рома под наем от Милан, беше точен за 2:0 в 56-та минута и затвърди успеха на вълците.

Удинезе не успя да се възползва от последвалия в 81-ата минута червен картон на Николас Бурдисо и стигна само до удар в гредата.

Преди изиграването на останалите срещи от кръга Рома се изкачи на трето място в класирането с 22 точки, на четири зад водача Милан, който от 21:45 приема Фиорентина.