В забележителен двубой Торино успя да удържи домакински успех с 3:2 над Сиена в мач от 20-ия кръг на Серия А. „Биковете“ доминираха преди почивката и се оттеглиха с комфортна преднина от два гола, но след почивката последният във временното класиране положи огромни усилия, за да стигне поне до точка, но Алесандро Росина ги лиши от равенството 2 минути преди края.

На Олимпийския стадион в Торино домакините започнаха ударно и още в 5-ата минута Матео Бриги откри, възползвайки се от хубаво подаване на Данило Д'Амброзио. Сиена постепенно изравни играта и дори успя да натисне съперника си, който се пропука при един корнер в 32-ата минута. Пачи центрира от флагчето, а двама бранители в червено се разминаха, за да може от непосредствена близост Реджиналдо да чукне топката във вратата за 1:1.

Паритетът в резултата обаче издържа едва 6 минути. Валтер Бирса получи топката отляво и центрира към далечната греда, където, оставен съвсем сам, Роландо Бианки без проблеми я прати до гредата покрай безпомощния вратар.

В добавеното време на мача Торино нанесе нов съкрушителен удар чрез Алесио Черчи, който проби в наказателното поле и стреля точно покрай Пеголо.

Това обаче не прекърши гостите и след почивката те показаха характер в търсеното на изравняване. Докато домакините спряха да търсят активно гола, Сиена хвърли всички сили и в 75-ата минута късметът им се усмихна. Микеле Паолучи намали на 2:3, след като Реджиналдо го намери с елегантен пас на няколко метра от вратата, а ударът на италианеца доста щастливо мина над вратаря Жиле.

В 88-ата минута пък гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Ди Чезаре спъна Дела Рока в наказателното поле. Росина застана зад топката и изпълни със засилка тип „Фиго“, но в крайна сметка ударът му премина покрай десния страничен стълб. До края за Торино бе лесно да удържи преднината си срещу обезверения съперник.

Torino-Siena 3-2 Highlights All Goals by marcoxxx46

Така „биковете“ се изкачиха до 12-ото място с 23 точки, докато Сиена продължава да търка дъното с цели 12 по-малко.