Капитанът на Рома Франчесто Тоти си осигури място в историята на Серия А с двата ранни гола, които вкара при победата на своя отбор с 5:1 срещу Чезена в мач от 19-тия кръг на италианското първенство.

С 211 гола за Рома в Серия А, Тоти счупи рекорда от 1950-а година на голаджията на Милан Гунар Нордал, който със своите 210 попадения бе играчът с най-много голове за един клуб в Италия.

Тоти даде преднина на „джалоросите“ след само 40 секунди на „Олимпико“, а в 8-а минута удвои преднината на своя отбор. 60 секунди по-късно пък Фабио Борини направи резултата класически.

Едер върна едно попадение 58-а минута, а Жуан възстанови преднината на Рома в 62-а. Крайното 5:1 пък оформи Миралем Пянич в 70-а минута.

Рома се изкачи на шесто място, на 8 точки зад лидера Ювентус, който по-късно гостува на Аталанта.