Рома направи първата сериозна грешна стъпка от началото на сезона, след като се провали при домакинството си на новака Сасуоло. Двата отбора завършиха 1:1 в мач от 12-я кръг на Серия А. По този начин „римските вълци“ загубиха две точки и направиха второ поредно равенство в италианското първенство. Това ще позволи на един от преследвачите на Рома – Ювентус или Наполи да намали разликата от лидера, след като двата отбора излизат един срещу друг по-късно тази вечер.

ВИДЕО ОТ РАВЕНСТВОТО МЕЖДУ РОМА И САСУОЛО ВИЖТЕ ТУК!

Рома излезе напред в резултата в 19-та минута, когато Лонги си отбеляза нелеп автогол.

Сасуоло стигна до изравнителен гол в четвъртата минута на добавеното време на срещата, когато се разписа Доменико Берарди.

Рома продължава да е начело в класирането с актив от 32 точки, докато Сасуоло е на седемнадесето място с 10 точки.

Милан се провали при гостуването си на последния Киево и завърши 0:0.

Двата отбора завършиха мача в намалени състави, след като Рикардо Монтоливо бе изгонен за втори жълт картон в 83-та минута, а Серджо Пелисиер бе изгонен в първата минута на добавеното време на мача също за втори жълт картон.

След равенството Милан се намира на десета позиция с 13 точки, докато Киево остава последен с 6 пункта.