Рома победи като домакин Аталанта с 3:0 в двубой от 1/8-финалите за Купата на Италия и се класира за следващата фаза в надпреварата.

Вълците дръпнаха с 2:0 преди почивката с голове на Миралем Пянич в 21-ата минута и Пабло Освалдо в 31-ата. В 52-ата минута се разписа и Матиа Дестро и резултатът стана класически.

В 55-ата минута пък Освалдо отново показа, че не е съвсем наред с нервите и с лакът се опита да нокаутира аржентинския си сънародник Карлос Матеу, който го бе задържал при борба за позиция преди изпълнението на корнер.

За удара си без топка нападателят на Рома получи директен червен картон и ще пропусне някои от следващите важни мачове на джалоросите в Серия А, което развали настроението на треньора Зденек Земан, въпреки класирането за 1/4-финалите за Купата.