Отборът на Рома допусна изненадваща загуба като домакин с 0:1 от сочения за аутсайдер тим на Киево в първия мач от 36-я кръг на Серия А. Единственият гол в двубоя падна едва в последната минута на редовното време, като в голмайстор за гостите се превърна Сирил Теро.

Въпреки че през по-голямата част от двубоя „римските вълци“ бяха по-активният тим и владееха инициативата до наказателното поле на Киево, отборът не успя да се пребори за трите точки. По този начин Рома стъпи накриво в изключително важен момент от шампионата, два кръга преди края на първенството в Италия, а битката за зона Лига Европа продължава да бъде ожесточена.

Домакините създадоха повечето опасни ситуации, а в 56-та минута Франческо Тоти поиска дузпа за съприкосновение в наказателното поле. Исканията му обаче бяха подминати от главния рефер.

За сметка на това, в самия край на мача Букари Драме центрира отляво, а Сирил Теро засече отблизо за 1:0, за да реализира и осмия си гол за сезона.

Със спечелените три точки Киево се изкачи на 12-о място с 43 точки, а Рома е на 5-а позиция с 58 пункта.