Ювентус не допусна изненади при гостуването си на Трабзонспор в 1/16-финалите на Лига Европа и записа втори успех над турския тим с 2:0. Пабло Освалдо се разписа във втори пореден европейски мач на новия си тим, а с общ резултат 4:0 „бианконерите“ вече мислят за дербито срещу Фиорентина в следващата фаза.

Италианският шампион започна мача във вихрено темпо, а стремежът му за ранен гол бе очевиден. Още в 5-ата минута Маурисио Исла стреля опасно към волния десен ъгъл, но стражът на домакините Киврак отрази. В 18-ата логичното се случи, след като играчите на Трабзонспор изпуснаха Себастиан Джовинко. Реджеп Киврак отрази изстрела на италианеца, ала Артуро Видал нямаше как да сбърка при добавката – 1:0.

В 33-ата минута Юве удвои преднината си. Джовинко вдигна подканяща топка за Освалдо, който в близост до вратата с глава опъна мрежата за ужас на местните фенове.

Две минути преди почивката Видал можеше да прибави нов гол на сметката си, ала Киврак затвърди впечатлението, че е най-добрият играч на домакините и демонстрира изумителен рефлекс.

През втората част тимът на Антони Конте по никакъв начин не намали темпото, ала Джовинко, Освалдо и Симоне Падоин проиграха шансовете си.

В край Трабзонспор можеше да вкара на Джанлуиджи Буфон за утешение, ала красивият опит на Йозер премина на сантиметри прокрай лявата греда.

ВИДЕО ОТ МАЧА - ТУК!

В 1/8-финалите Ювентус ще се изправи срещу един от големите си съперници в Италия – Фиорентина. „Виолетовите“ завършиха наравно 1:1 при домакинството си на датския Есберг, ала резултатът бе достатъчен след победата с 3:1 преди седмица. Йосип Иличич откри резултата на „Артемио Франки“ малко след почивката, а в добавеното време на двубоя Микел Вестергаард осигури престижното равенство на гостите.