Сръбският футболист Деян Станкович отбеляза поредния си страхотен гол с екипа на Интер и донесе минималната победа с 1:0 за „нерадзурите” при гостуването на Рома в първия полуфинален двубой между двата отбора за купа на Италия.

Мачът започна със силен натиск на Интер и отменен гол на „нерадзурите” от съдията Никола Рицоли.

Постепенно футболистите на Рома изравниха играта и създадоха няколко сериозни опасности пред вратата на Жулио Сезар.

Все пак Интер успя да поведе в резултата, когато в добавените от съдията две минути продължение на първото полувреме, Камбиасо подаде към Станкович, който пое топката и стреля пращайки кълбото в горния десен ъгъл на Дони.

През втората част гостите контролираха случващото се на терена, а Милито и Снайдер пропуснаха възможността да направят преднината на Интер преди реванша още по-внушителна.

С тази победа Интер прекъсна серията си от две поредни загуби.

Реваншът на стадион "Джузепе Меаца" е на 11 май отново от 21:45 часа.

szólj hozzá: roma 0-1 inter 18-04-2011