Наполи спря серията от две поредни загуби, като надделя с 2:0 при гостуването на Сиена от 18-я кръг на Серия А.

През първото полувреме двата отбора играха равностойно, като гостите имаха лек превес.

През втората част Наполи взе инициативата и още в самото начало Марек Хамшик на два пъти можеше да вкара, но пропусна.

Натискът на Наполи даде своя резултат чак в 86-та минута, когато Хамшик подаде към Кристиан Маджо, който прати топката във вратата на Пеголо.

Три минути по-късно гостите от Наполи получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Единсон Кавани.

Сиена завърши мача с десет човека, след като Емануеле Калайо бе изгонен в 90-та минута.

Наполи остана на пета позиция с 34 точки и е на две зад втория Лацио, който има 36. Сиена остана на последното двадесето място с едва 11 точки.

Siena 0-2 Napoli by fasthighlights-2013

Фиорентина постигна класическа победа с 3:0 при гостуването на Палермо, като по този начин „виолетовите“ се изкачиха на трето място и изместиха Интер.

През първото полувреме Лука Тони и Стеван Йоветич изпуснаха няколко добри възможности, докато за Палермо с пропуски се отличиха Миколи и Бринца.

Фиорентина поведе с 1:0 в 50-та минута, когато Хуан Гуардадо подаде към Стеван Йоветич, а той не пропусна да се разпише.

Фиорентина получи правото да изпълни дузпа в 83-та минута, която бе реализирана от Йоветич.

„Виолетовите“ отново спечелиха дузпа в 89-та минута, но този път точен от бялата точка бе Гонсало Родригес.

Фиорентина заема трето място с 35 точки и по-добра голова разлика от Интер, докато Палермо остава в зоната на изпадащите, като е на осемнадесета позиция с 15 точки.