Наполи се изравни на върха в класирането на италианската Серия А с Ювентус, след като постигна трудна победа с 2:1 при домакинството си на Удинезе в мач от седмия кръг.

Домакините започнаха много силно мача, като в първите 20 минути само пред Хамшик се откриха няколко много добри възможности да отбележи гол, но той пропусна да се разпише.

Все пак логично Наполи излезе напред в резултата в 30-та минута, когато Маджо намери Хамшик и той прати топката във вратата на Бъркич.

Удинезе се върна в срещата, след като Пинци изравни резултата в 43-та минута.

Горан Пандев в 45-та минута отново изведе Наполи напред, след като направи резултата 2:1.

През второто полувреме домакините контролираха ситуацията на терена. Кавани направи два пропуска и не успя да направи по-убедителна победата на своя отбор.

След спечелените три точки Наполи е с 19, колкото има и лидера Ювентус, но „старата госпожа“ е с по-добра голова разлика. Удинезе остана на четиринадесето място с 6 точки.

szólj hozzá: Napoli vs Udinese 2:1 GOALS HIGHLIGHTS