Водачът Милан спечели с 2:0 гостуването си на Парма и поведе със седем точки пред втория Ювентус в битката си за втора поредна титла в Серия А.

Росонерите откриха резултата на стадион Енио Тардини в 17-ата минута, когато Златан Ибрахимович изпълни точно дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Кристиан Дзакардо след удар с глава именно на Ибрахимович.

Милан реши всички в 55-ата минута след мълниеносна контраатака, при която Урби Емануелсон получи топката зад центъра, втурна се напред, направи страхотен пробив, като премина през цялата отбрана на Парма, финтира вратаря Антонио Миранте и на празна врата вкара за крайното 2:0.

Така Милан събра 60 точки, а вторият Ювентус, който няма победа в последните си 4 мача, има 53 и по-късно в съботната вечер гостува на Фиорентина. Парма е 17-и с 31 точки, като има шест повече от 18-ия Лече, който е в зоната на изпадащите.