Милан не успя да победи Катания и двата тима завършиха 1:1 в мача от 30-ия кръг в Серия А. „Росонерите“ поведоха в резултата, но домакините успяха да изравнят и така да запишат осми пореден мач на свой терен без загуба.

Заради многото контузени и наказани Масимилиано Алегри не успя да даде почивка на своите звезди, въпреки че в средата на седмицата играха срещу Барселона в Шампионската лига, а реваншът е другия вторник. Все пак на десния бек се завърна Игнасио Абате, а на пейката бе бившият нападател на Катания Макси Лопес.

Милан успя да открие резултата в 34-та минута, след отлична атака. Робиньо и Златан Ибрахимович размениха подавания, а в крайна сметка бразилският нападател вкара отблизо за 1:0.

Домакините изравниха след почивката. В 57-та минута Николас Федерико Споли вкара за 1:1 след пас на Никола Легроталие.

След равенството, Милан продължава да е лидер във временното класиране с 64 точки, на 5 пред втория Ювентус, който утре приема Наполи. Катания пък е на 7-мо място с 43 точки.